Kosmetický salon a studio Bella Donna

x

Hydratovat v zimě, ano či ne?

foto-hydratace-ano-ne.jpg

A je to tady! Některé z nás mají radost, že se zima konečně dostavila, někdo s povzdechem zavzpomíná na krásné vysoké teploty, které byly loňské léto. ACH JO. Co na plat? Je leden, za kamna vlezem :o).


Co, ale udělat, aby aspoň naše pleť byla spokojená?
V zimě můžeme nejen na své tváři, ale také na kůži celého těla, pozorovat neduhy, které by se daly nazvat jako typicky zimní. A pokud jí nevěnujeme patřičnou pozornost, může taková kůže být křehká, vysušená, bledá ale s červenými zarudlými skvrnami, šupinkovatá, s popraskanými žilkami, celkově ztrácející pružnost. A to za prvé nevypadá vůbec pěkně a za druhé to urychluje proces stárnutí kůže.


Přidává se samozřejmě mráz a studený vítr, venkovní teploty se často střídají a zejména neustálé přecházení ze zimy do vyhřátých pokojů pokožce vůbec nepřidá, naopak. Rozhodně není pravda, přes mrazivé období , není vhodné používat hydratační krémy. Určitě se nestane, že by buňky v kůži díky němu popraskaly. I když mohou existovat hydratační krémy, které používat přes zimu nelze, my víme, které používat můžete .Nejvhodnější složkou pro revitalizaci pleti je kyselina hyaluronová, protože na sebe váže vodu a vyživuje buňky v pokožce. Ještě lepší ale je, když se tato složka spojí s dalšími, například s vitamíny, stopovými prvky a minerály, ceramidy, amino kyselinami, buněčnými protektory a s kyselinou nukleovo.

Ostatní články